Põhjalikumalt FishHunterist

by Marion Mägi on 01.11.2017

FishHunteril näol on tegemist ujuva, veekindla ja juhtmevaba anduriga, mis Wifi ja tasuta äpi abil ühendub kalastaja (nii Android kui iOS põhise) nutitelefoni või tahvelarvutiga ja kuvab sellel andurist saadetud pilti. Nutiseade, mis pilti näitab - vastav nutitelefon või tahvelarvuti - on kalamehel nagunii alati kaasas. WiFi ühendusega kalaleidja eeliseks on neli korda kiirem ühendus võrreldes seadmega, mis kasutab Bluetoothi.

Lowrance FishHunter´id pole kujult päris ümmargused, vaid pigem "mütsikesega palli" kujulised, meenutades matsakamat õngekorki. „Mütsike“ ise on poolläbipaistvast plastikust ja sisaldab LED-indikaatoreid, mis annavad märku nii laadimise toimumisest kui võimaldavad vajadusel eemal vees ulpival pallikesel kehvades valgustingimustes silma peal hoida.

Laadimine toimub FishHunteril põhja all oleva pistiku kaudu (seadet avada pole vaja). Laadimist ja aku täitumist näitavad LED-indikaatorid.

Aku kestvus on väikestel seadmetel alati märgatavaks probleemiks. Lowrance FishHunteri mõlemal mudelil aku kestvuseks on kuni 10 tundi, mis peaks rahuldama ka päris nõudliku kalamehe ootused.

Lowrance FishHunteril Wi-fi ühenduse kauguseks on PRO mudelil 50m ja 3D mudelil 61m. Ega üldjuhul palju kaugemalt kala ei otsita– raske on oma söödatopsi või lanti nii kaugele ja täpselt virutada. Lihtsam on paadiga lähemale sõita.

FishHunteri toimimissügavuseks on PRO-l 46m ja 3D-l 49m. Kuna Eesti siseveekogude maksimaalne sügavus eriti üle 30m ei ulatu, siis peaks  sellest täiesti piisama. Tavarežiimis toimimiseks peaks FishHunteri „kiilu all“ olema vähemalt 1.2 m vett. Samas on FishHunteritel olemas ka madala vee režiim, mis suudab toimetada isegi 0.4m vees.

FishHunter PRO „silmadeks“ on 3-sageduslik (381/475/675kHz) andur, mis põhjast ja kaladest teavet edastab. See on  kiireim 3-sageduslik taskukajalood, ja esimene, mis kasutab neid sagedusi automaatselt vaheldumisi. Selle tulemusena suudab PRO mudel jälgida veekogu põhjas ca 60 kraadist ala, mille läbimõõt on ligikaudu võrdne veekogu sügavusega – st 9 meetri sügavuses veekogus näitab kajalood põhja peal ala, mille läbimõõt on samuti ligi 9 m.

FishHunter 3D mudeli  sisemus hõlmab lausa 5  sellist kolmesageduslikku andurit, mis annavad vee all toimuvast ja paiknevast väga hea ülevaate. Vaatenurk on lausa 72 kraadi! Soovi  korral saab kasutaja vee või jää all toimuvat ning põhja iseärasusi ka  3D formaadis vaadata. Kusjuures kajalood suudab eristada näiteks ka vesikasve kaladest, mis on paljudel teistel kajaloodidel endiselt probleemiks.

Loomulikult on mõlemad FishHunteri mudelid varustatud GPS-ga, mis võimaldavad kajaloodiga „läbikammitud“ kohtadest batümeetrilisi sügavuskaarte joonistada ja järgmine kord juba täpselt õigesse punkti minna. Ehk siis saada enda kodujärvest täpne sügavuste kaart.

Mis puutub peatselt algavasse jääpüüki, siis temperatuurivahemik kus FishHunter töötab, on -30C kuni +35C. Seega sobib FishHunter  aastaringseks kasutamiseks. Lisaks aku pikale kestvusele ja suurele tundlikkusele, mis võimaldavad jälgida anduri all samaaegselt nii kalade kui oma landi/sööda liikumist, on FishHunteritel olemas spetsiaalne jääpüügi režiim. Piisavalt ühtlase ja sileda jää puhul saab kajaloodi põhja vastu jääd pannes kontrollida kala olemasolu jää all vastavas punktis juba enne puurimist mis võib väga palju aega ja vaeva kokku hoida!

FishHunteri komplektiga on kohe kaasas ka palju lisavarustust nagu laadimisjuhe, kott on komplektis kaasas.

FishHunter PRO maksab Eestis mitte rohkem kui 178,80.- EUR, ja FishHunter 3D hind jääb ka alla 238,80.- EUR.

Esimesed FishHunteri mudelid jõuavad Eestisse novembris.

 

Teksti autor Koit Kikas.