Tootevalik

 

Garmin rikkus Navico DownScan Imaging™ patenti

01.06.2017

 

Garmin rikkus Navico DownScan Imaging™ sonaritehnoloogia patenti ning sai 2015. aastal ITC'lt (International Trade Comission*) ettekirjutuse menetlusaluste toodete impordi ja müügi peatamiseks, kuid seda eirati. Mais 2017, kui toimus kolmas seda küsimust puudutav istung, ähvardab Garminit 37 miljoni dollari suurune trahv, mis on siiani suurim ITC kohtuniku soovitatav trahv. Lõplik otsus selgub juunis 2017.

Mõjutamaks menetlusaluste toodete müüki, võttis Garmin nüüd kasutusele ClearVü sonaritehnoloogia, mida müüakse ilma allavaatava andurita. Nimetatud tehnoloogia kogub andmeid kõrvalevaatavate andurite abil ning jäljendab selleläbi paadialust vaadet. See vähendab struktuuride selgust ja vahemikku ning võib kaotada täielikult mõned sihtmärgid. Näiteks kalastajatele on äärmiselt oluline, et kajalood näitaks täpseid andmeid kalade ja põhjastruktuuri kohta, mille tõttu on Garmini uus tehnoloogia väga murettekitav.

 

Navico DownScan Imaging™ sonaritehnoloogia ja Garmini ClearVü võrdlust saab vaadata siit: https://youtu.be/s1ll1q6WHkk

Navico pressiteadet saab lugeda SIIT.

 

*International Trade Comission (ITC) on sõltumatu valitsusasutus Washington DC-s, kes menetleb patendiga seotud rikkumisi USA-s.