Beneteau Oceanis 60

by Admin on 01.04.2022

 

Beneteau lipulaev, mida on lihtne armastada

 Uue Beneteau Oceanis Yacht 60 tellimine Eestis on alanud

 „Mis hetkel võid sa purjeka kohta kasutada sõna jaht?“ kõlab nagu trikiga küsimus noorele kipperile mõnelt kiuslikult merekooli õppejõult. Kuid just see sama küsimus oli nähtamatult ka töölaual, kui Oceanis seeria jahtide disainerid Roberto Biscontini ja Lorenzo Argento kõigi aegade uusimat Oceanis Yacht 60 kruiisijahti paberile visandama hakkasid. 

Aga alustame algusest. Beneteau Ocenis Yacht 60 sündis kaasaegsete ja aegumatult elegantsete avamerejahtide perekonda, kelle eelkäijad on kuulsad nii luksuslike mugavuste kui ilmastikukindluse poolest. Temas on äratuntavad oma 54-jalase eelkäija tunnusjooned, kuid tema keredisain loob ruumilahenduse, mis tekitab tunde, et viibid palju suuremal kui 18 meetri pikkusel jahil. Sisulise merekindluse ja välise elegantsi taga on aga aus põhimõte – jaht peab olema ookeanivõimekas, kiire ning lihtsasti käsitletav ka väikese meeskonnaga, et poleks probleemi kogenumal kaptenil üksi või igal pühapäevakipperil temaga kahekesi muretult hakkama saada. 

 Optimaalne disain sujuvaks meresõiduks 

Beneteau Oceanis 60 avar kokpit pakub mõnusalt laia läbikäiguteed kajuti ja ahtriteki vahel. Kokpiti diivanite vaheline ala on nii ruumikas, et meenutab öises sadmavalguses justkui pardalasuvat mini-alleed. Lisaks jooksevad jahi mõlemas pardas laiad küljetekid, mis ühenduvad roolimehe töökohtade taga vabalt ümber kokpiti ringikäidavaks alaks. Nii ei sega üksteist jahikülalised ja teenindav personal ning sisuliselt on ahtrisse avaneva disainiga taasleiutanud keskse paigutusega kokpitiga avamerejahtide jahtide parimad omadused. Eraldatus ja privaatsus ning kaitse kõikvõimalike ilmastikuolude eest.  

Kuigi kaks peegelpildis ahtrilauda ja päevitusaladeks muudetavad kokpitidiivanid on Oceanise sarja standardlahendus, on Oceanis Yacht 60 juures erilist tähelepanu pööratud roolikonsoolidele. Kahe dubleeritud ekraanidega roolijaamaga saab ka reeder ise seada nii purjeid kui kontrollida kõiki manöövreid rooli tagant lahkumata. Kapteni töökohtadest ahtripoole jääb lisaks avar liikumisruum, mis toetab kogu teki kahe-tsooni loogikat – vajadusel saab kas kapten või teenindav meeskond liikuda 360 kraadi ulatuses ümber jahi, ilma kokpitidiivanitel lõõgastuvat või lõunatavat seltskonda häirimata.

Kokpitti katab ka uuenduslik varikatus, mis kinnitub Beneteau jahtidele omasele poomialusele tugikaarele. Varikatuse uuenduslikkus seisneb külgmistel tugedel, mille vahel asuvat keskosa saad liigutada täpselt sinna, kuhu päikese, vihma või tuulevarjuks vaja. Sõltuvalt mereoludest, sademetest või päikese asukohast pakub see meeskonnale kas tõhusat vihma- või päiksevarju.

Kuna suur osa kruiisimise mõnust seisneb ankrus veedetud hetkedes, on Oceanis 60 varustatud ahtris asuva päevitusteki juurde integreeritud kummipaadi panipaigaga, kuhu mahub 2,8 meetrine turbiini või propellermootoriga abipaat. Tänu rullikute ja topelttrossiga veeskamissüsteemile on selle kasutamine nii lihtne, et peatused sadamareididel, väikesaarte läheduses või kauniste liivarandade külje all saavad hoopis lõbusama mõõtme.

Ja loomulikult teevad kapteni elu ülilihtsaks ka elektroonlilised juhtsüsteemid nagu ShipControl ja Seanapps, mille kaudu saab ülevaate kõigest laevas toimuvast – olgu siis merel või maal olles. 

 Stiilne interjöör stiilseks puhkuseks

Kokpitist kajutisse astudes ootab aga ees üllatavalt avar ja valgusrohke ruumilahendus. Suuruse ja tasakaalustatud proportsioonide ilu on tuntav igal sammul. Erinevalt väiksematest Oceanistest pole Yacht 60 kambüüsiosa ei kajutitrepi läheduses ega ühes pardas, vaid on seekord paigutatud laeva keskele. Nii on tagatud rohkem valgust ning sellise paigutusega on väiksem tõenäosus, et möödakäivad külalised end häirituna tunneks. Kambüüs on muidugi sisustatud restoraniköögi sarnaselt, panipaigad ja külmkapp, kust kiireid snäkke ja jooke võtta on  pakkpoordis ja tüürpoordi jääb kraanikauss, ahi ja nõudepesumasin. Ja nagu ka piltidelt näha, on töötasapinda rohkem kui piisavalt, et kasvõi terve perega õhtusööki valmistada.

Keskkajuti salongiosas on ruum liigendatud nii, et omavahel saaksid suhelda mitmed seltskonnad. Väiksem lugemisdiivan, keskne laud (kuhu saab panna kasvõi väiksema DJ-puldi) lounge-stiilis diivaninurk nägemiskõrgusele jäävate akendega ja L-kujuline töölaud, mis on suurepärane lahendus ka pardal asuva „kodu-kontori“ jaoks.  

Oceanis Yacht 60 on kolme privaatse kajutiga, millest iga ühe juurde kuulub oma isiklik duširuum ja WC. Valida saab kahe erineva sisustuspaketi vahel – standardvarustuses on pähklipuu, kuid võimalik on valida ka heledast tammepuust sisekujundus. Puidutöö kvaliteedile on Beneteau mööblimeistrid pööranud seekord erilist tähelepanu. Paljud integreeritud puitosad sulanduvad harmooniliselt valgete tasapindadega ja sobituvad ideaalselt luksusjahile vääriliste kangastega. Kõik see koos loob kogu laevas eristuva ja stiilse atmosfääri.

Kaptenikajut ja teised andekad lahendused

Kõige nõudlikumad omanikud hakkavad kindlasti armastama vööris asuvat kaptenikajutit, mis meenutab oma olemuses vöörisuunas vaatavat hotellituba. Ukse kõrval asuvast duširuumist möödudes jõuad sa paljude panipaikadega ääristatud tüürpoordipoolse kaheinimesevoodini. Pardaakendest paistev merevaade on tuttav mitme eelneva Oceanis Yacht seeria sõsarlaeva puhul, kuid seekord seisneb kaptenikajuti erakordsus selles, et voodi peaosa jääb hoopis salongi suunda ning vöörpoolsele kajutiseinale saad kinnitada näiteks ekraani, mis kuvab eesseisvat teekonda. Kõik materjalid kaptenikajutis on valitud nii, et see oleks visuaalne jätk salongist alanud luksusjahi atmosfäärile.

Kokkuvõtteks on tegu ühe luksuslikuma seeriatootmises oleva 18-meetrise jahiga, mida võimalik Euroopast leida. Tema puhas disain, optimeeritud ruumiplaan ja tippkvaliteediga materjalid teevad Oceanis Yacht 60-st kindla Beneteau kroonijuveeli täiuslikkuse vallutusretkel. Tema sünnikoduks on Saint Gilles Croix de Vie laevatehas Prantsusmaal. Esimene võimalus seda iludust ise oma silmaga näha on Cannesi Jahifestivalil, 2022 aasta septembris. 

 

Lisaküsimuste osas võta ühendust Alter Marinega:

Aadress: Gaasi 4a, Tallinn 11415
E-mail: marine@marine.ee
Telefon: (+372) 651 9666