Spinningupüügi MM Team Lowrance Estonia

by Admin on 26.10.2023

 
 
 
Vahepeal käisime Lehariga spinningupüügi MMil, see võttis koos treeninguga päris palju aega ära, praktiliselt terve kuu. Selle kõrvalt pole niisama kalal eriti olnud aega käia, aga paar korda sai küll haugi jahtimas käidud väikejärvedel.
 
 
Võiks öelda, et täitsa edukad püügid on olnud. Otsisin suuremat haugi suurematel sügavustel Lowrance Active Target süsteemi abil (LIVE andur, mis näitab kala liikumist reaalajas).
Esimesel päeval saime sõbraga mitu 3-4kg haugi ja paar suuremat läksid ära, teisel päeval käisin üksinda ja see püük oli veel edukam. Suurimateks jäid tol päeval 6.3 ja 6.7kg haugid, lisaks üks ~5kg ja mitu 3-4kg haugi.
Viimane kord ei olnud haugi aktiivsus kiita, enamus ei reageerinud landile üldse, mõni ujus järgi, mõni togis, aga otsa ei jäänud, aga 5 haugi suuruses 62-67cm sai ikkagi tabatud. Eks haugi aktiivsus ongi päevade lõikes väga erinev, päevad pole vennad.
Nüüd sai paadile paigaldatud elektrooniline pöördjalg Active Targeti jaoks, sellel on kaasas juhtmevaba pedaal, millega saab andurit paremale-vasakule pöörata. Üksinda püüdes on see eriti mugav, kui viskad lanti ja siis kerimise ajal on vaja anduri suunda korrigeerida, kui lant või kala anduri vaatamisulatusest välja läheb. Enne pidi sel juhul käega andurit pöörama, aga siis ei saa samal ajal kerida, aga nüüd saab seda mugavalt pedaalidega teha.
See aasta on suure haugi osas päris edukas olnud. Kui õigesti arvutasin, siis tabasin sel aastal 5 haugi 6+kg ja mitu 5+kg, suurim on olnud 105cm ja 8kg (Lätis treeningute ajal). Loodan, et jõuab selle aasta skoori veel natuke parandada, kui talv just väga ootamatult ei saabu.
 
 
Mõned videod said ka tehtud: