Antares 8 - sportlik aga turvaline perekaater!

by Admin on 29.03.2021

 

Aastakümneid armastatud Beneteau Antares 8

Kaatrimeeste südamed on suvel täis spontaanseid sädemeid ja ägedaid ideesähvatusi. Need valgete suveööde Soomesõidud, romantilised Keibu lahe liivapõhjale ankurssejäämised või perepäevad täis tuubitrikke Pärnu jõel... Need on hetked, mis jäävad helisema aastateks. Aga paljude kaatrimeeste mure on see, et unistuste paadist, millega seda kõike teha, jääb alati natuke midagi puudu... Kuni nad jõuavad Beneteau Antareseni.

Mida räägivad kodumaised Antares 8 omanikud sellest superpaadist ise? Esiteks läheb ta juba madalal kiirusel ilusti glisseerima. Teiseks lõikab ta karvasema ilmaga kenasti lainesse, tagades ka madalal kiirusel juhitava, turvalise ja stabiilse sõidu. Kolmandana mainitakse, et sildumine on tänu pealisehitusele väga lihtne. Seega usume kogu Alter Marine kogemustepagasi juures, et Antares 8 vastab paljudele keskmisest nõudlikuma Eesti kaatrisõbra palvetele.

Lähemal vaatlusel näeme, kuidas paljud elemendid on Antarese seeria puhul andekalt läbi mõeldud. Luksuskaatritelt tuttav arhitektuur ja ruumiplaan on liidetud vaid 2 tonni kaaluva stabiilse V-põhjalise sportkaatri omadustega. Lai ja optimaalse kaalujaotusega kere aga turvalisuses kompromisse ei tee. Terves maailmas üle 40 aasta kestnud Antarese müügiedu taga on hubane, ruumikas ja mugav peresõbralikkus.

Mida hinnata Antares 8 juures, veel enne kui meie salongi satud? Eks ikka kõike seda, mida kunagi sama paadi pardal oma sõpradele ise kiitma hakkad.

Hubane ruumikus igal sammul

Juba Antarese ahtritekile astudes, tunned justkui oleksid palju suuremas kaatris. Ujumisplatvormid mõlemal pool mootorit jätavad ruumi mitmele suplejale. Kokpitis U-kujuliselt paigutatud diivanid on gaasivedrudega avatavad ja suletavad, nii et hetkega muudad istumiseks mõeldud lounge-ala päevitustekiks, kus pehmetel madratsitel päikest nautida. Panipaiku on nii kokpiti põrandas, istmete all kui kajutis – ja neid on isegi rohkem kui nelja inimese nädalalõpukruiisil vaja võiks minna.  

Kajutisse viivad maast laeni läbipaistvad lükanduksed, mis teevad keskkajutist elutoa ja ahtritekist avara terrassi. Keskkajuti puhul on laekõrgus soliidne: tervelt 1,93cm. Sealt leiad lisaks kapteni tööjaamale ka kaks diivanit, kus võid vastamisi istudes laua taga koosolekuid pidada või mida võid vaid seljatoe ümber tõstmisega sõidusuunda keerata. Ööseks teed nendest samadest diivanitest aga 2m pikkuse kaheinimesevoodi. Keskkajutis on kohe kaptenitooli taga ka kambüüs kraanikausi, külmiku ja pliidivõimalusega. Sõpradele või perele sirge seljaga söögitegemine saab Antares 8 pardal olema iga ilmaga mõnus.

Kohe kaptenisillast edasi on väike WC ning vöörikajut, kus on magamisruumi samuti kahele pikale inimesele. Korraks veel välitekile põigates, tasub mainida, et ahtris vööri jookseb tüürpoordis mugav käigutee, mida mööda vööriteki pehmetele patjadele päevitama saad jalutada. Kõrged pardareelingud, millest igal sammul kinni hoida, tõstavad turvalisust ka nende jaoks, kes igapäevaselt merd ei sõida. 

Ilmastikukindlus

Otsides üle maailma internetiavarustest Antares 8 arvustusi, võid leida nii rahuliku kui tuulise ilma proovisõidutulemusi. Kõik nad annavad selle paadi kasuks otsustamisel enesekindlust juurde. Läänemere teravasse lainesse lõikuv V-kujuline põhjaprofiil hoiab stabiilsust lausa üllatavalt hästi. Lisaks saad rajuma ilma korral keskkajuti sulgeda. Seega ka sügishommikul merele sõites ei pea Antares 8 pardal ebamugavusi kartma. Kojamehed lükkavad vee su vaateväljast ja kuni 250hp mootoriga jõuad alati sirgelt sihtkohta. Kusjuures mitmetes arvustustes on öeldud, et Antares 8 kere ergonoomika on niivõrd suurepärane, et selle glisseeriva meregaselli valitsemiseks piisab juba 150hp mootorist, nii et valik ökonoomsuse ja võimsuse ristumiskohas jääb lõpuks ikka kapteni teha.

Kiirus ja kütusekasutus

Muljateavaldavad on ka Antares 8 proovisõidu efektiivsusnumbrid. Boatest.com sõidutest 200hp mootoriga andis sportlikul gaasiga 5200 pöörde juures sõidukiiruseks 57km/h (35,4 sõlme) kütusekuluks 67 liitrit/tunnis, 0,85km/liitri kohta ja sõiduulatuseks täis paagiga 214 km. Kohe kui lased pöörded 3500 peale, saad kiirusega 29,9km/h (18,6 sõlme) sõita 25 liitrit tunnis, 1,16km/liitri kohta ja sõiduulatuse juba 292km. Testsõidu huvitav koht on aga selles, et hoides mootori pöördeid 4000juures, saavutad kiiruse 38,1km/h (23,7 sõlme) kuid selle palju suurema kiiruse juures läbid endiselt 1,16 km ühe liitri bensiiniga. Ehk siis glisseerimispunkti efekt on tuntav. Paadi kiirendus on sportlike killast, sest glissiminekuks läheb Antaresel kõigest alla 5 sekundi.

See paat sobib ideaalselt nii kalalkäiguks kui tuubitrikkideks või suusa vedamiseks. Samas on ta ka stabiilne nädalalõpukruiisija, mis võimaldab läbida pikki vahemaid mugavalt ja ilma pardalviibijaid väsitavalt põrgatamata. Ühe mootori eeliseks on ka see, kui kergelt juhitav ja kiirelt manööverdav ta on, seega võid just selle paadi roolis oma järeltulijates meresõidupisiku kasvama panna.

Luksusmaasturi asemel hinnaga luksuskaater

Antares 8 puhul jätkub mugavust, avarust ja kvaliteeti igal sammul. Seega ka hind on midagi, millega saab kindlasti rahul olla. Antares 8 mootorita hind algab ilma käibemaksuta 33 000 euro juurest. Liisingu ja jääkväärtusega tähendab see, et saad väga mõistliku püsikuluga kaatri, mille garantii ja kvaliteet tagavad muretu kooselu. Antares 8 puhul saad olla kindel, et kaater teenib sind vääriliselt ja lisainvesteeringuid nõudmata. Ta saab su pereliikmeks nagu sõiduauto, aga selle erinevusega, et võib jääda su lemmikuks veel aastakümneteks. Hea hoolitsuse näpunäiteid saame ka Alter Marine spetsialistidega alati jagada. Ja kui hing juba suurema paadi järgi igatsema hakkab, ostame meilt merele läinud Beneteau kaatri alati headel tingimustel ka tagasi.

Kokkuvõtteks

Beneteau Antarese kaatriseeria on üle 40 aasta olnud üks maailma populaarsemaid peresõbralikke kaatreid. Kvaliteet, mugavused ja hubasus lubavad ette võtta pikemaid matku või kasvõi varakevadest hilissügiseni ummikuvabalt Viimsist kesklinna tööle sõita. See linnamaasturi hinnaklassis luksuskaatri omadustega 7 meetrine särtsakas iludus on keegi, keda hakkad armastama esimesest pardalviibitud hetkest.

 

Tule Alter Marine esindusse ja vaatame, kuidas sinust juba sel aastal õnnelik Antares 8 omanik võiks saada!

TUTVU LAOPAADIGA

Alter Baltics OÜ, Aadress: Gaasi 4a, Tallinn 11415
E-mail: marine@marine.ee
Telefon: (+372) 651 9666