Suured jahid toovad suuri võite, aga meremeheks õpitakse väikeses paadis

by Admin on 05.02.2021

Soovides jagada oma purjetamiskirge, esitleb Beneteau koos Seascape’iga jahibrändi FIRST seitsmenda põlvkonna kolme uut liiget. First 24 ja 27 on põnevad sportjahid, uuenduslik mudel First 14 pakub aga lõbusat ja põnevat purjetamiskogemust kõigile huvilistele.

Uus tootesari First SE – Seascape Edition koosneb neljast mudelist: 14SE, 18SE, 24SE ja 27SE. First SE tugineb Seascape'i pärandile ning selle eesmärk on tuua kõigi purjetajateni kaasaegsed one-off võistluspurjekad.

 

Möödunud sajandi 80-ndatel tõi BENETEAU välja teise põlvkonna First-jahid, pakkudes mitmekülgset purjetamiskogemust igat masti meremeestele. Esimene kruiisijahtide valik oli mõeldud neile, kes soovisid perega merel puhkust veeta või sõpradega nädalavahetusel võistu purjetada. Firstklassi võistlusjahid pakkusid võistlust võrdsetel tingimustel. Lisaks avas stuudio Finot kujundatud uuenduslik svertpaat BENETEAU Wizz kõigile huvilistele ukse purjetamismaailma.

40 aastat hiljem ühendasid BENETEAU ja Seascape oma jõud, et tuua First uude purjetamisajastusse, mille märksõnadeks on innovatsioon ja progress. Keskendudes purjetajale ja purjetamis­kogemusele, lõid BENETEAU ja Seascape kaht erinevat tüüpi purjetajate tarbeks kaks tootesarja: First ja First SE – Seascape Edition.

FIRST – 40-AASTASE AJALOOGA IKOONILINE KAUBAMÄRK

First-sarja peamised tunnusjooned pole pärast selle loomist 1977. aastal kuigivõrd muutunud. Firsti mudelid on alati mõeldud purjetajatele, kes naudivad võistupurjetamist kui ka niisama lõbusõitu – koondati ühte tootesarja parimad omadused mõlemast. 2021. aastal toob BENETEAU turule uued mudelid First 14, 24 ja 27.

Firsti uute mudelite väliskuju lähtub samadest andeka disaineri Samuel Manuardi loodud stiilsetest paadikeredest kui nende SE-tüüpi eelkäijad –  samas pakkudes lihtsamaid juhtimissüsteeme, alumiiniummaste, mugavamaid interjööre ja kokpitte, mis on mõeldud eelkõige päevaseks purjetamiseks ning rannikulähedasteks sõitudeks. BENETEAU kaubamärgi tunnusjoon on olnud alati paljude erinevate kasutajate vajaduste ja ootustega arvestamine.

FIRST 14  KAHEMEHE-SVERTPAAT IGAÜHELE

Legendaarse BENETEAU Wizzi pärandil põhinev First 14 tutvustab algajatele purjetajatele kaasaegset kiirete glisseerivate svertpaatide maailma, kuid lainetel lendlemine ei tule ohutuse ega juhtimisomaduste arvelt. See on kerge, kiire ja põnev paat, mis on loodud purjetaja vajadusi silmas pidades. Hea ligipääsetavusega, mugavalt juhitava, aga ennekõike purjetamisnaudingut pakkuva svertpaadi eelisteks on läbimõeldud disain, nutikas tehnoloogia ja kvaliteetsed materjalid, mis lihtsustavad ka hooldust.

Jahti iseloomustab kokku rullitav ja isepautiv eespuri koos kahe sverdikaevuga, mis võimaldab paati kasutada üksi või siis kahekesi. Ohutuse ja mugavuse tagavad lai ja stabiilne kere ning ruumikas avatud kokpit, kus pole sassis otsapuntraid. Tänu hõlpsasti hooldatavale tekivarustusele, alumiiniumtaglasele ja dakronpurjedele on jahi omaniku elu lihtne ja muretu. Integreeritud eemaldatavad rattad ja väga kerge kere pakuvad lisamugavust paadi veeskamisel näiteks rannast.

FIRST 24  TÄIUSLIK PÄEVASEKS PURJETAMISEKS PEREGA

Nutikas väike kruiser, mis sobib nii mõnusaks päevaseks seilamiseks kui võistlemiseks, vastab Firsti moodsa purjetamise kontseptsioonile. Kajutis mahub hõlpsasti magama kuni neli inimest, samas pakub jaht lõbusat ja turvalist purjetamiselamust. Käändkiil võimaldab juurdepääsu varem ligipääsmatutesse kohtadesse ning võimaluse oma jahi vettelaskmiseks ja välja tõmbamiseks kasutada tavalisi paadislippe, avades sellega purjetaja ees uued võimalused.

Kerge ja stabiilne kere koos alumiiniumtaglasega, klassikalise ahterstaagiga ning dakronpurjedega muudavad selle ideaalseks nädalavahetuse- ja puhkuseaja lõbusõidujahiks. Avatud ruumiga interjöör pakub suuri magamispindu ning uuenduslikke lahendusi tualettruumi, panipaiga ja puhkeruumi kujundamiseks. Vintsiga töötav sügav käändkiil ja eemaldatavad roolilehed tagavad ligipääsu ka madalasse, isegi kuni 30 cm sügavusse vette, hoides samal ajal purjetades paati kiirena ja stabiilsena.

FIRST 27  UUE AJASTU KAHEKSAMEETRINE KRUISER

See on omasuuruste hulgas kiireim ja ohutuim kruiser. Tänu kaasaegsele disainile ja tehnoloogiale pakub First 27 suurepärast purjetamiselamust. Sellega on mõnus merel purjetada nii kahekesi kui perega, nii vaiksema kui ka pisut tugevama tuulega ning elamusterikas päev ja võidutrofeed on kindlustatud ka võistlustel osalejatele.

Väikestele mõõtudele vaatamata pakub 27 Yanmari sisemootorit, eraldatud mere­tualetti, kambüüsi, külmikut ja kuni 6 magamiskohta. Kajutipealis ja kereaknad ning suured tekiluugid toovad salongi palju valgust; kokpiti istmed ja lahtikäiv laud muudavad värskes õhus viibimise mugavaks. Alumiiniumtaglastus koos klassikalise ahterstaagi ja dakronpurjedega teevad seilamise 27-l veelgi lihtsamaks. Jahi suurepäraseid sõiduomadusi täiendavad ja toetavad mitmed turvaelemendid, sealhulgas sügav, 1,7-meetrine fikseeritud kiil, kaksikrool ja veekindlad sektsioonid.

FIRST SE – SEASCAPE EDITION: KÕRGTEHNOLOOGILINE JAHT SUUREPÄRASTE SÕIDUOMADUSTEGA

First SE – Seascape Edition tugineb Seascape’i traditsioonidele ning annab merel seilajatele võimaluse oma elu mugavamaks teha, tuues võistluspurjekate tipptasemel kõrgtehnoloogia, suurepärased sõidu- ja juhtimisomadused ning võimalused osaleda erinevatel purjetamiskogukonna üritustel kättesaadavaks ka hobipurjetajatele.

FIRST 14 SE  PUHAS NAUDING PURJETAMISEST


First 14 SE – Seascape Edition sobib pisut nõudlikumale purjetajale, kes soovib oma oskused täiendavate sõiduomaduste ja kõrgtehnoloogia abil proovile panna. See jaht pakub suure jõudlusega võistlusjahtidele sarnast põnevust, kiirust ja sõidulusti kaasaegses, kättesaadavas, turvalises ning lihtsalt juhitavas paketis. Läbimõeldud ehitus ja kõrgtehnoloogilised materjalid võimaldavad seilata selle jahiga ka tugevamas tuules, samas annab täiendav purjepind jahile hoogu nõrga tuulega. Mast, poom ja pukspriit on valmistatud süsinikkiust, purjed on laminaatmaterjalist. Tänu nutikatele eemaldatavatele ratastele ja hõlpsale transporditavusele auto katusel on see täiuslik variant aktiivse eluviisi harrastajatele.

FIRST 18 SE  JAHT EDASIJÕUDNUTELE

18 SE on sobiv jaht neile, kes soovivad purjetamiskunsti süvitsi tundma õppida ja areneda osavaks meresõitjaks, kas siis klassivõistluste või seikluspurjetamise alal. Kogu maailmas on müüdud umbes poolteist tuhat First 18 SE – Seascape Editionit, mis näitab, et see on ideaalne sportjaht harrastuspurjetajatele, kes sooviksid end oma jahiklassis proovile panna. Jahi lai ja lame kere ning kaksiktüür ahvatlevad järgima avamere kutset, kuid jaht pakub täielikku kontrolli ka suurtel kiirustel. Jahtide juhtimist ja tekikorraldust on lihtsustatud nii palju kui võimalik snufferisüsteemi, rullfoka ja süsinikmastiga ilma ahterstaagita. Jahil on väike, kuid siiski piisavalt ruumikas kajut, mis mahutab kaks täiskasvanut. Avar avatud kokpit ja mugava kahe koiga väike kajut muudavad jahi ideaalseks merel ööbimiseks. Täielikult sissetõmmatav pöördkiil ja eemaldatavad roolilehed võimaldavad ligipääsu madalatesse kohtadesse. Hõlpsasti järelhaagisel transporditav ja lahtimonteeritav jaht toetab nii võistluspurjetaja rahvusvahelisi ambitsioone kui seikluspurjetaja rännuhimu.

FIRST 24 SE  KERGE, KIIRE, LIHTNE JA MITMEKÜLGNE

First 24 SE – Seascape Edition pakub täiendavaid mugavusi nii üksinda seiklejale kui ka merel perepuhkuse veetjatele. See on kaasaegne kõrgtehnoloogiline sportjaht, mis pakub suurepäraseid sõiduomadusi ja haaravat purjetamiselamust. Jahi süsiniktaglas mitte ainult ei vähenda purjeka kaalu, vaid kaotab ka vajaduse ahterstaagi järele. See lihtsustab märkimisväärselt manöövreid ja võimaldab jahil kasutada suurt square top grootpurje. Tulemuseks on väga suure purjepinna ja veeväljasurve suhte kombinatsioon, mis võimaldab purjetajatel nautida kiiret sõitu ka kergema tuulega.

Kuna 24SE on järelhaagisel transporditav ja hõlpsasti vette lastav ning nutikas süsteem võimaldab masti tõsta ka ühe käega, saab sellega väga mugavalt purjetamiskohti vahetada. See on oluline omadus, mis annab jahi omanikule laialdased võimalused nii oma jahiklassi regattidel võistlemiseks kui niisama merel seiklemiseks või purjetamishuviliste kokkutulekutel osalemiseks. Pärast võistlust võtab paat teid vastu lihtsa, kuid nutika interjööriga, pakkudes kõiki lõbusõidumugavusi neljale inimesele. Olgu võistlus või puhkus – teid ootab puhas purjetamisenauding.

FIRST 27 SE  PIIRIDETA

First 27 SE teeb võistlusjahtide tipptasemel kõrgtehnoloogia, suurepärased sõidu- ja juhtimisomadused ning võimalused osaleda erinevatel purjetamiskogukonna üritustel kättesaadavaks ka harrastuspurjetajatele. Jaht pakub erakordseid purjetamiskogemusi, mis olid seni kättesaadavad vaid professionaalsetele võistluspurjetajatele. Samuel Manuardi disainitud, kõikidesse ilmastikutingimustesse sobiv ühtsusklassi avamerevõistlus- ja seiklusjaht on ehitatud vaakuminfusiooni meetodil ning on täielikult kihilise konstruktsiooniga. See teeb jahist ainsa ühtsusklassi avamerepurjeka, mida saab ilma eriloata järelhaagisega maanteel vedada. See jaht on rohkem kui 160 jahiomanikule pakkunud võimaluse koguneda regattidele üle Euroopa ning USA ja võita nii mõnedki nimekad auhinnad, näiteks kahemehejahtide regatil Chicagost Mackinacini või tuntud Silverruder race võistlusel. Purjetajad saavad panna end proovile pikamaaregattidel või nautida kiireid seikluskruiise parimates purjetamisvetes. Meretualett, kuni 6 magamiskohta eraldi eesmise kajutiga, lisavarustusena hangitav kambüüs ja külmkapp koos muude praktiliste elementidega teevad sellest jahist seiklushimuliste purjetamisekspertide unistuse.

 

Tutvu lähemalt FIRST purjejahtidega siin: bit.ly/2O17N3e