TORQEEDO ELEKTRIMOOTORID

by Admin on 02.06.2022

 

Hea ettevalmistuse ja õige varustusega võite tänavu nautida seni parimat kalastushooaega. Kus te ka ei kalastaks, meie vaikseusaldusväärse ja kerge Traveliga olete vaid ühe heite kaugusel imelisest saagist, seda igal kellaajal!

PÜÜA SUURI KALU

Iga kalastaja on kuulnud landimootoritest: tillukestest elektrimootoritest, mida kasutatakse aeglaseks, diskreetseks kalapüügiks ja paadi positsioneerimiseks. Kas aga teadsite, et võiksite valida ka päramootori, mis on peaaegu sama vaikne kui landimootor ja häirib kalu sama vähe? Terve maailma kalastajad eelistavad aina enam elektriajamitega lahendusi nagu meie Travel või Cruise, aga mitte ainult sellepärast, et nad on ülivaiksed. Need on ka ka kerged ja hõlpsasti kasutatavad ega nõua erilist hooldamist.

Nii mõnigi kalastaja vähendab oma ökoloogilist jalajälge sellega, et ei kasuta enam fossiilkütuseid. Samuti aitab see säilitada ligipääsu parimatele kalastuskohtadele. Elektrimootorite kasutamine on kohustuslik paljudes selge veega järvedes, mis on ühtlasi joogivee hoidlad, ning rahvastiku kasvu ja kliimamuutuste tõttu muutuvad neid puudutavad reeglid lähiaastatel veelgi rangemaks.

Elektrilised päramootorid sobivad ideaalselt kalastajatele, kes käivad rannikulähedastel veekogudel, mageveejärvedel ja jõgedel väikeste ja keskmise suurusega paatidega, sealhulgas lootsikute, alumiiniumpaatide või ahvenapaatidega.

 Meie Travel on ideaalne valik kalapüügiks ranniku lähedal, järvedel ja jõgedel.

Elektriline päramootor sobib suurepäraselt ka ülikergete veesõidukitele, näiteks kajakitele, kanuudele ja kummipaatidele. Sellega saab läbida pikki vahemaid ilma, et energia otsa saaks – ideaalne, et päev otsa rahulikult kala püüda.

EDU SALADUS ON VAIKUS

Püügikohale tasakesi lähenemine on üks esimesi taktikaid, mida kalastaja õpib. Kalade ehmatamise vältimiseks langetatakse ankur võimalikult vaikselt, tehakse paat helikindlaks, liigutakse paljajalu, libisetakse lahevetest läbi tühikäigul ja sosistatakse. Heli tungib läbi madala vee intensiivsemalt kui läbi sügava vee.

Pildil Carp Brothers

Seetõttu paneb väikseimgi vibratsioon või äkiline muutus selles keskkonnas kalad ulualust otsima. Näiteks haug ja forell on madalates vetes väga ettevaatlikud. Erinevalt lärmakatest sisepõlemismootoritest on elektriline päramootor õnneks vaikne kui sosin.

KIIRUS, VÕIMSUS JA KERGUS

Elektrilise päramootori valimisel tahavad kalastajad esmalt teada, kui kiiresti ja kaua saab sellega sõita. Kuna paljudel tarbijatel on juba vahetuid kogemusi elektriautodega, püüavad nad loomulikult tõmmata paralleele mere- ja autotööstuse vahele.

Siiski avaldub paatidele erakordselt tugev veetakistus, mistõttu võtab kiire liikumine akust oluliselt rohkem energiat kui autodel, mis vuhisevad läbi õhu. Kuigi ainult elektriajami kasutamine on suurte või väga kiirete avamere kalalaevade puhul endiselt keeruline, on tänapäeval saadaval hõlpsasti kasutatavad ja taskukohased lahendused kuni 12-tonniste kalalaevade jaoks.

Populaarseim valik on meie Cruise, kuna seda on hõlbus paigaldada, see kaalub vähe ning töötab pingel 24–28 volti. Väiksemad, kuni 1,5-tonnised kalapaadid võivad mootoriga Travel saavutada auväärse tippkiiruse kuni 10 km/h, mis on kalastajale piisav kiirendus, et kähku järgmisele püügikohale jõuda. Teine paralleel elektriauto ja elektrilise kalapaadi vahel on see, et nad nõuavad vähem hooldamist: elektrimootori puhul pole vaja õlivahetust, kütusesüsteemi hooldust ega selle talveks valmis seadmist. Vähem hooldamist tähendab pikemas plaanis vähem kulusid. Kuna liitiumioonakud peavad vastu 8 kuni 15 aastat, ei pea te muretsema, et fossiilkütuste kõikuvad hinnad teie hobi nautimist mõjutaks.

JÕUDKE AINA KAUGEMALE

Kuigi kiiruse kontrollimine on läbitavate vahemaade ja paadi mootori käitusaja maksimeerimisel kõige olulisem tegur, on samuti tähtsad sõiduki kaal ning vee- ja tuuletakistus. Mõni tegur võib kalastuspäeva jooksul kiiresti muutuda.

Sellepärast on kõik Torqeedo tooted varustatud ülitäpse GPS-i abil arvutatud vahemaanäitajaga, kust saate teada oma kiiruse maapinnal ning vahemaa, mida on veel võimalik läbida; seda kas tundides, miilides, kilomeetrites või meremiilides. Samuti näitab see muidugi, kui palju parajasti elektrit tarbite, ja üheprotsendilise täpsusega ka aku laetuse protsenti.

Täpsemad üksikasjad Ultralighti, Traveli ja Cruise'i mootoritega läbitavate vahemaade ja käitusaja kohta leiate vastavatelt tootelehtedelt. Kõigil Torqeedo elektrimootoritel on GPS-i abil arvutatud vahemaanäitaja, mis teavitab kasutajat energiatarbimisest ja vahemaast, mida on veel võimalik läbida, aku laetustasemest ja energiast, mida kasutatakse hetkekiiruse saavutamiseks.